ЗРАЗОК ПАСПОРТА ПІДПРИЄМСТВА

Інтернет-конференція 25.11.2015.pdf
Adobe Acrobat документ 1.1 MB

Нові податкові правила для аграріїв встановлено

Сьогодні, Верховна Рада України після довготривалого узгодження таки ухвалила урядовий законопроект № 3688 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році”. За відповідне рішення проголосував 251 народний обранець.

Як з 1 січня 2016 року зміниться система оподаткування для сільськогосподарських товаровиробників?

Ключові пункти нової редакції Податкового кодексу України:

1. Головною і найважливішою нормою, на якій принципово наполягали аграрії, є збереження спрощеної системи оподаткування для сільгоспвиробників (так звана четверта група) до 1 січня 2017 року. Водночас, збільшено розміри ставок податку з 1 га (у відсотках бази оподаткування):

 - для ріллі, сіножатей і пасовищ до 0,81 (попередній розмір ставки – 0,45), а в гірських зонах та на поліських територіях до 0,49 (попередній розмір ставки – 0,27);

 - для ріллі, сіножатей і пасовищ, які використовуються для вирощування продукції рослинництва на закритому ґрунті, до 5,4 (попередній розмір ставки – 3);

 - для багаторічних насаджень до 0,49 (попередній розмір ставки – 0,27), а в гірських зонах та на поліських територіях до 0,16 (попередній розмір ставки – 0,09);

 - для земель водного фонду до 2,43 (попередній розмір ставки – 1,35).

Примітка УАК:  таке підвищення  суттєво не вплине на витрати платників податку, оскільки наразі підлягає індексації діюча ставка. А після її підвищення індексація проводитись не буде.

2. Спеціальний режим оподаткування (акумуляція ПДВ) переформатовано: загальна сума ПДВ буде розподілятися пропорційно – частина акумулюватиметься на спеціальних рахунках підприємств, а частина перераховуватиметься до Державного бюджету України. Пропорційність залежатиме від виду реалізованої продукції

3. Відшкодування ПДВ при експорті

Здійснюється відшкодування ПДВ при експорті зернових і технічних культур. Крім того, законодавчо закріплено з 01.02.2016 року створення двох публічних відкритих Реєстрів сум бюджетного відшкодування з хронологічним порядком. Один з яких міститиме перелік заявників на автоматичне відшкодування, а інший – для решти суб’єктів господарської діяльності. Також встановлено чіткі критерії для юридичних осіб, що претендують на автоматичне відшкодування ПДВ:

 - доля експортних операцій у господарській діяльності складає понад 40%;

 - у разі наявності у суб’єкта господарської діяльності податкового боргу, сума автоматичного відшкодування буде здійснюватися за мінусом такого податкового боргу.

При цьому з критеріїв видалено норму, яка передбачала відшкодування ПДВ тим суб’єктам підприємницької діяльності, які не були експортерами, а  лише мали інвестиції у розмірі  3  мільйонів гривень на рік.

4. Акцизний податок.

Збільшено ставки  акцизного податку на:

спирт, спиртові дистиляти та спиртні напої по відношенню  до чинних на сьогодні на  50 %;

пиво – на 100 %;

вина, крім вин натуральних виноградових, – на  100 %;

слабоалкогольні напої з вмістом етилового спирту на 300 %;

тютюнові виробни – на 40 %, причому за Кабінетом Міністрів України закріплено  встановлення мінімальних цін на тютюнові вироби.

 

Аналітичний департамент УАК

Джерело:http://www.ait-magazine.com.ua/news/novi-podatkovi-pravila-dlya-agrariyiv-vstanovleno